Кость Бондаренко: «Партія Реґіонів – це помаранчевий проект»

оригінал в газеті «Час» Випуск №25 (4409) 17 червня 2010 року (www.chas.cv.ua)
До Чернівців завітав відомий політолог Кость Бондаренко. Але тепер він постав в іншій іпостасі – заступника голови тігіпківської партії «Сильна Україна».

Як відомо, Сергій Тігіпко є віце-прем’єром і вже більше трьох місяців працює в януківсько-азаровській команді. Що не кажіть, але місце перебування визначає хід думок. От і Кость Бондаренко переконував журналістів в Чернівецькому прес-клубі, що 62% українців підтримують діяльність президента Януковича, що Янукович наробив, на диво, дуже мало помилок за свою діяльність. На запитання, чому ж Тігіпко так спокійно ставиться до Харківських угод, розпродажу за безцінь українських об’єктів, пригнічення національної гідності українців тощо, пан Кость переконував, що Тігіпко прийшов в уряд з конкретною програмою, яку він планує реалізувати. І тільки в уряді він зможе реформувати Україну. Бо іншої альтернативи немає, стверджує Кость Бондаренко. А йти в опозицію – це позиція слабкого. Бо, каже партійний лідер «Сильної України», опозиція зараз займається лише мірянням рейтинґів, а не конструктивними діями. Тому Тігіпко в опозицію поки не збирається. Але як тільки його реформам почнуть чинити перепони, він з уряду піде.
Також пан Бондаренко похвалив буковинського губернатора, сказавши: «У вас дуже ліберальний та демократичний губернатор». Правда, це в порівнянні з головами адміністрацій східних областей.
Цікавою виявилась теза Костя Бондаренка стосовно того, що всі помаранчеві проекти (а до них, окрім БЮТ та НУ, він відносить і Партію реґіонів, як породження революції) приречені на поразку.
Дивно, але Кость Бондаренко підтримує підписання Харківських угод. Бо, «Чорноморський флот – це валіза без ручок» і «в Росії багато противників цих угод». Та й взагалі, за його словами, угоди, які підписують на 25 років, ніколи не існують більше 5 років (?!). Але ж загадаємо, що 9 червня 1995 у Сочі було підписано російсько-українську угоду про базування Чорноморського флоту РФ в Севастополі. І вже 15 років флот є, угода виконується. Ба більше, з бюджету щороку виділяються близько 100 тисяч гривень Севастополю як компенсація втрат від дислокації ЧФ! Де логіка?
Стосовно ж питань пригнічення свободи слова, фактів цензури та бажання голови СБУ Хорошковського позбавити частот мовлення 5 канал та ТВі, то Кость зазначив, що перебування Хорошковського на посаді голови СБУ – це нонсенс. Але додав, що з адміністрації президента не виходить ніяких темників чи вказівок, як це було за часів Кучми.
Багато тез з вуст Костя Бондаренка було дивно чути. Бо він чи не в кожній відповіді на численні запитання журналістів ви-правдовував Януковича, Тігіпка, себе. Але ж, ставши соратником Тігіпка, він автоматично перетворився на соратника Януковича, Азарова, Табачника…

4 коментарі

Андрій Круглашов
Цікаво. А я не помітив, щоб Бондаренко виправдовувався.
Щодо опозиційності, він пояснив як є. З точки зору політ. технолога — це означало б конкурувати з дуже багатьма опозиціями, що звісно ж не резонно. Від себе додам, що Тігіпко по-перше повинен якось захищати свій чималий бізнес, по-друге, не маючи на відміну від Тимошенко та Яценюка ані депутатського мандату, ані чіткої сили в парламенті дуже потребував трибуни, інакше його електорат швидко б розвіявся.
А от на рахунок 62% за Януковича, я не впевнений. Кость дійсно озвучив таку цифру? Знаю про 52%, проте враховуючи, що люди люблять сильну владу, можу повірити в таку соціологію.
Але ці тези були скоріше другорядними в його виступі.
Надія Вірна
Андрію, ми просто були на двох різних прес-конференціях — я була в Чернівецькому прес-клубі реформ (на Штейнберга), де зібралось зо двадцять журналістів, яких дуууже цікавила його теперішня позиція. І, повір мені, він говорив все так, як я написала. Якщо на зустрічі з Вами він більше говорив, то з нами — більше відповідав. І відповідав на досить гострі питання. Тоді й він сказав ті всі речі. Задля певності можеш прослухати запис на радіо чи ТБ цієї прес-конференції.
Андрій Круглашов
А я то думаю, як же я тебе міг не помітити на круглому столі. Тепер зрозуміло чому ми побачило дуже по-різному. До-речі, ми теж незабаром викладемо відео на vtemi.com, коли запуститься ресурс.
Скажи будь ласка, а чи було в прес-клуюі озвучено програмні моменти, чи вся дискусія розгорнулася навколо політичного позиціонування та ціннісних вимірів?
Надія Вірна
Про програмні моменти він звичайно ж згадав, але журналістів більше цікавила саме причини доєднання до політичної сили, його ставлення до дій нинішньої влади. А стосовно програми, то він говорив звичні тези: реформи, реформи і ще раз реформи. І все те, про що я написала. Там між ним і Петром КОбевком розгорілась дискусія стосовно здачі націнтересів Росії (в чому свою лепту вкладає й Тігіпко як віце-пр з екон питань), зокрема про Лугтепловоз. Одним словом, особисто мені, як людині, яка читала статті Кості ще в нашій газеті «Час» (а ти сам знаєш орієнтацію нашої газети), було досить диввно чути таку собі конформістську позицію.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте