Перед фактом

original на сайті Інституту масової інформації
imi.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=179033&Itemid=1
Так вже сталося, що в Україні влада привчилась ставити громадськість перед фактом. Тобто, ми не знаємо, що відбувається в країні, а дізнаємося. Відчуваєте різницю?

Якщо за часів помаранчевого правління нам колись таки щось дозволяли «знати» (і тільки завдяки міжусобним війнам лідерів), то нині – зась! Згадайте лишень Харківські угоди, Податковий, Бюджетний кодекси, законопроект про проведення мирних зібрань тощо. І чи не стосовно всього, від чого залежить життєдіяльність країни, з громадськістю не радяться. Її просто ставлять перед фактом: з сьогоднішнього дня «правила гри» змінюються. 

Добре, що деколи вдається втрутитися в цей процес (як це сталось з законопроектом про мирні зібрання). Але, за нинішніх умов, цілком вірогідно, що то лишень крок назад з боку влади, аби згодом зробити кілька кроків вперед. Бо, наприклад, про те, які конкретно перемовини ведуться з Росією, що вони там збираються об’єднувати чи роз’єднувати, ми не знаємо. Так, чутки є, але чіткої інформації – нуль!

А чи не поставлять нас перед фактом про підписання домовленостей про військове співробітництво між Україною та Росією, про розміщення російських військових баз на території України, про проходження служби нашими призовниками в Росії? І хоча на перший погляд це видається фантасмагорією, одначе...
Схоже, що команда Януковича керується принципом, запропонованим Орруелом в його відомій книзі «1984»: «Незнання — це сила». Звичайно ж, незнання – для простих мешканців і є силою для влади. Але не хочеться вірити, що ми прямуємо до орруелівської Океанії з її Міністерством правди та Поліцією думок…

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте