Кривосуддя чи правосуддя?????

Як я вже писала раніше, ми подали позов до Чернівецької міськради стосовно того, що та обмежує мирні зібрання своїм рішенням. Спершу ми подали до Адміністративного суду, бо саме в його компетенції розгляди позови проти держави. Але нам відмовили, бо, мовляв, це не їхня підсудність і сказали, що треба подавати до районного.
Ми подали до районного, дотримуючись усіх процесуальних норм. Але і тут отримали ухвалу, що, буцімто, не правильно складена заява. Зокрема, на поштову адресу позивача , вказану в позовній заяві (Петра Кобевко) надійшла ухвала, де зазначено, що ми не зазначили докази того, що позивач проживає за вказаною адресою (?!).


Також вказано, що 
«в позовній заяві не викладені обставини та не зазначені докази з приводу того, що оскаржуваний нормативно-правовий акт застосовано або буде застосовано до позивача"
«Не викладені обставини та не зазначені докази з приводу того, чому позивач вважає, що Чернівецька міська рада не має права приймати подібні положення»

«Не викладені обставини та не зазначені докази з приводу того, чому позивач вважає, що відповідач, приймаючи оскаржуване положення поставив собі за мету створити якомога більше можливостей для того, щоб повністю контролювати реалізацію свободи мирних зібрань на території міста, отримати легітимний механізм обмеження аж до унеможливлення проведення тих мирних заходів, які можуть бути незручними для нього, в чому це полягає і з яких міркувань з цього приводу він виходив»

«Не викладені обставини і не зазначені докази з приводу того чому саме зараз позивач звернувся до суду з цим позовом, якщо оскаржуване Положення було прийнято ще наприкінці 2009р., протягом цього часу воно не порушувало його права?»

Висновки, панове, робіть самі.

3 коментарі

Ірина Тригуб
безглуздя якесь.докази, обставини… таке враження, що ця система «правосуддя» придумана лиш для того, щоб ми всі, десь на середині цих процесів, плюнули і сказали «та ну його..»
Святослав Вишинський
Відповідь, у своєму роді, унікальна. Особливо оригінальною видається остання теза. Думаю, справу все ж варто продовжувати, передаючи по кругу позов від різних громадських організацій — і після кожної негативної відповіді повторювати від нового позивача. У фіналі підсумувати публічно від імені всіх позивачів.
Роман Маренін
Надю, було б непогано викласти копію позовної заяви до обидвох судів, щоб можна їх було проаналізувати з формальної точки зору. Я думаю, тут знайдеться чимало юристів, які з цікавістю «розберуть» його.
А з того, що відомо наразі, то так виглядає, що згадане вище положення міської ради не є актом індивідуальної дії (яке б стосувалося винятково позивача і нікого більше), тому (за КАС) позов не в компетенції адмістративного суду й справді.
В заяві до районного суду варто зазначити яку саме шкоду наніс суб"єкт владних повноважень (відповідач) особисто позивачу або кільком позивачам своїм рішенням і вимагати конкретного способу усунення порушення.
Стаття 119 Цивільного процесуального кодексу України. Форма і зміст позовної заяви (зверни увагу на пункт 6)
1. Позовна заява подається в письмовій формі.
2. Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Жоден суд не візьметься за справу, де позовна заява складена не у відповідності з цими положеннями.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте