Тріумф апатії

Високої явки на вибори не очікував ніхто. Але все ж існували сподівання, що, може, очухаються, прокинуться оті всі пересічні і непересічні, свідомі і частково, прийдуть на виборчі дільниці і вплинуть на майбутнє своє і того вуйка, котрому байдуже.
Та не сталось так. І те, що на вибори прийшло трохи більше 50 % буковинців, а чернівчани своєю абсолютною більшістю проігнорували вибори, багато про що свідчить. І про те, що всіх вже достала політика по саму зав’язку,  і про те, що партія регіонів таки рулить. Але не державою, а свідомістю отих пересічних і не дуже. І Федорук рулить своєю безальтернативністю. І державна машина рулить своїми коліщатками, які потрохи перемелюють відчуття внутрішньої свободи, демократії, зернятка чого засіяли в серця українців події 2004.
А через оту неявку, апатію буковинців, чернівчан до долі свого краю, ми маємо ще більш вражаючі результати виборів (тобто високий відсоток прихильності до партії регіонів, Федорука). Адже зневірені в опозиційних силах сиділи вдома і говорили на кухнях про те, що їх уже все достало і ні на що вже ніхто не вплине. І приходили на виборчі дільниці переважно пенсіонери, які вирішили долю молодих.
Певно, цього й добивалась нова влада. Добивалась, і добилась. На сайті ОДА Папієв вже трубить про повну перемогу регіоналів (хоча зрозуміти, що це має до діяльності ОДА важко). Все вирішено.
Чого чекати надалі після ре6гіоналами захоплення демократичним шляхом влади на всіх рівнях? Адже іспит демократичними процедурами пройдено. Можна і розслабитись владі. Можна продовжити укріплення поліцейської авторитарної держави, котру заселяють вічно бідні та затуркані люди. Бо заможних та свідомих їм не треба. Не для них ота «країна для людей».
Мене це дійсно болить…І так сумно.

21 коментар

Святослав Вишинський
Як відзначив нещодавно один европейський експерт: українській опозиції слід бути більш саморефлексивною. Інакше немає підстав безальтернативно критикувати. Немає альтернатив (?).
Надія Вірна
Вони такі ж далекі від саморефлексії, як і провладні сили. Вони лишень налаштовані на самозбагачення. А опозиція, реально, ні на що не впливає. Влна дискредитована в очах громадськості, що вже й казати по ставлення до неї партії влади. Вона для них — ширма перед тією ж Европою, що, мовляв, у нас, так сказать, дємократія в натурє.
Святослав Вишинський
У такому разі не варто «паритись». «Не гальмуй — снікерсуй!» Життя вимагає мовчазного споживання: "Іноді краще жувати, ніж говорити".
Надія Григоренко
Якщо до слова «рефлексія» добавити префікс «само-», то виходить масло масляне. Щось типу «моя автобіографія». За поясненнями — до словника.
Юлия Григорьева
Варто думати, що Святослав Вишинський вживав слово «саморефлексія» у значенні самоаналіз.
Проте, сама обожнюю словники і постійно з ними працюю.
Чи не складно було б Вам уточнити в якому саме словнику можна прочитати саме Ваше тлумачення.
Заздалегідь вдячна.
Надія Григоренко
А я в гуглі шукала і відкрила перше посилання. Вікіпедія.
Там написано, що це «принцип людського мислення, що направляє його на осмислення та усвідомлення власних дій». Ось.
Святослав Вишинський
«Google» як ієрархія істин у вищій інстанції, «Wikipedia» як фінальний банк смислів. Пропоную модернізувати до умов часу фразеологізми: «А „Google“ його знає!» та ін. В разі незручної невідповідності — поправити у «Wikipedia».
Юлия Григорьева
Просто в захваті від тонкого почуття гумору Святослава Вишинського!
Проте, не було б так смішно, аби не так сумно.
Святослав Вишинський
Святослав Вишинський також у захваті від себе. Скромністю він, на жаль, не наділений і тому хизується своїм тонким почуттям гумору на кожному кроці.
Ігор Гамаль
Ага… ну-ну… Можна подумати, що існує хоч одна бібліотека в якій більше вірних відповідей ніж в Гуглі і Вікіпедії.
Юлия Григорьева
Дійсно, в «Google» можна знайти першоджерела і користуватися ними завантажуючи чи он-лайн. Проте, мова йшла зовсім не про бібліотеки, а про різне тлумачення одного й того ж терміну альтернативними джерелами.
«Google» містить багато електронних бібліотек і це дуже зручно. Проте, слід пам'ятати, що інтернет простори містять ще й багато інформаційного «сміття» яке й потрібно відфільтровувати.
Юлия Григорьева
Спасибі Вам за щиру відповідь. Однак, мабуть, слід прислухатись до слів Святослава Вишинського. Не слід використовувати інформацію послуговуючись лише подібними джерелами. Хоча б перепровіряти.
Надія Григоренко
Але ж чому ні? Гугла знає все. Навіть сенс життя!
Юлия Григорьева
Якщо «Google» знає сенс життя, то я мушу перед ним відступити. Бачте, я вивчала багато праць філософів, що «билися» над цією проблемою, проте ще ніхто не дав вичерпної відповіді на це питання. Це стосується не тільки філософії, але й релігії. Кожна має свою відповідь. Мабуть, я не на те витратила стільки років на навчання. Можна було просто скористатися «Google».
Хіба є смисл продовжувати бесіду? Кожен має своїх авторитетів. Довіряє «своїм» джерелам. Але варто пам'ятати, що з така тенденція, вже скоро породить мовний абсурд. Ми перестанемо розуміти одне одного. Вживаючи одні й ті ж слова і терміни. Будемо вкладати в них різні смисли. Непорозуміння — не розуміння — абсурд.
Сумно.

Надія Григоренко
Ми завжди так спілкувался — одними і тими ж термінами, маючи на увазі під ними зовсім різне… Навіть тоді, коли ще Інтернету не існувало.
Володимир Карагяур
З`являється як завсжди в моменти такої інформації така думка, що мизасуговуєм на владу яку маєм. Вибри це пітвердили.
Роман Вітовський
Власне, саме цю дискусію і хотіла підняти авторка у цьому пості. Погоджуюсь з Володимиром, яка різниця хто і звідки нами, чи всіма іншими, править\керує. Головне розібратися в тлумаченні слова «саморелаксація». А ще, знайти відповідь, чи є життя після смерті та поза Гуглом і чи не з Вікіпедії списав свій словник Даль?? Дякуючи Надійці ми підняли дійсно цікаві теми. А може авторка і не зовсім до цього хотіла привернути увагу?
Надія Григоренко
О, та нема за що! (іронія, іронія, сарказм)
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте